Türk Twitterında yükselmek için ne yapmak lazım?

twitter-dogumgunuTwitter’ın ilk yüz hanesine bakın… Neler neler göreceksiniz:

  • Eğer kendi tweetlerinizi kendiniz yazıyorsanız, ilk üçe giremezsiniz…
  • Türkiye’de yaşıyor ve 500 tweetten fazla attıysanız ilk beşe giremezsiniz…
  • Güzel bacaklarınız yoksa ilk yedide yoksunuz anlamına gelir bu.
  • Düzenli bir biçimde televizyona çıkmamış ya da bir spor kulübü değilseniz bu sizi ilk yirminin altına atıyor.
  • İnsanların yüzünü tanımadığı ilk düşün insanı karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem…
  • İlk 20 kişideki en gözde meslek şarkıcılık. Şakıcıysanız ilk 20’de olma ihtimali yüzde 40
  • Politikacıysanız ülke üçte olma ihtimali yüzde 66 ama ilk yirmide olma ihtimali yüzde 15
  • Sadece Twitter’dan tanınıyorsanız taş çatlasa 42. sıraya çıkabilirsiniz
  • Eğer elinizin altında bir şehriniz varsa ve o şehirde olay çıkıyorsa Haziran-Temmuz döneminde 250 binden fazla kişi tarafından takip edilirdiniz
1  Cem Yılmaz (@CMYLMZ) 4,524,691
2  Abdullah Gül (@cbabdullahgul) 3,479,238
3  Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) 3,135,738
4  atademirer (@komedyieni) 3,003,159
5  Dr. Mehmet Oz (@DrOz) 2,974,765
6  Hulya Avsar (@hulyavsar) 2,970,478
7  Demet Akalin Kurt (@DemetAkalin) 2,937,991
8  Galatasaray SK (@GalatasaraySK) 2,878,707
9  okan bayulgen (@okanbayulgen) 2,710,192
10  NTV SPOR (@ntvspor) 2,665,941
11  Gülben (@GeErgen) 2,586,141
12  Sertab Erener (@sertaberener) 2,439,044
13  Murat Boz (@MuratBoz) 2,336,624
14  Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) 2,220,973
15  Mustafa Ceceli (@mustafaceceli) 2,196,919
16  ayse ozyilmazel (@ayseozyilmazel) 2,134,021
17  NTV (@ntv) 2,100,646
18  Kenan Doğulu (@kenandogulu) 1,986,899
19  Yılmaz Erdoğan (@yilmazerdogan) 1,934,531
20  Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) 1,373,281
21  cüneyt özdemir (@cuneytozdemir) 1,325,240
22  dr erol köse (@drerolkose) 1,220,500
23  hilal cebeci (@hilalcebeciii) 1,190,250
24  Erdil Yasaroglu (@erdilyasaroglu) 1,150,903
25  Selçuk Erdem (@selcukerdem) 1,075,000
26  Mesut Yar (@mesutyar) 1,066,672
27  Ferhat Göçer (@ferhatgocer) 1,045,738
28  T.C.Cumhurbaşkanlığı (@tccankaya) 1,014,188
29  Gülşen (@gulsenin) 1,008,381
30  Nuri Şahin (@nurisahin05) 1,005,109
31  CNN Türk (@cnnturkcom) 976,881
32  Gökhan Gönül (@_gokhangonul) 928,655
33  BKM Mutfak (@CokGuzelHareket) 865,058
34  İclal Aydın (@iclalaydin) 862,231
35  Sarp Apak (@sarpapak81) 835,497
36  İbrahim Melih Gökçek (@06melihgokcek) 823,713
37  Metin Uca (@MetinUca) 815,015
38  Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) 813,007
39  Egemen Bagis (@EgemenBagis) 785,758
40  Can Bonomo (@canbonomo) 784,625
41  Ahmet Kural (@AHMTKURAL) 777,020
42  PuCCa (@PuCCaa) 670,381
43  Bülent Arınç (@bulent_arinc) 668,413
44  Devlet Bahçeli (@dbdevletbahceli) 622,478
45  CEM KEÇE (@drcemkece) 610,578
46  Ece Temelkuran (@ETemelkuran) 605,853
47  Özge Ulusoy (@ozgeulusoyresmi) 564,366
48  CNBC-e (@cnbce) 542,430
49  Hürriyet Spor (@HurriyetSpor) 540,349
50  milliyet.com.tr (@milliyet) 537,837

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*