• MGK bildirisinde “YPG terör örgütüne verilen silahlar gecikmeden toplanmalı. Terör koridoruna tedbir alınacak, terörist ordusuna izin verilmeyecek.” ifadelerine yer verildi. Öte yandan “Tehditlerin bertaraf edilmesi için her adım derhal atılacaktır” denildi
 • Kardak’ta sınır ihlali yaptığı söylenen yunan hücumbotu ile bizim gemimiz arasındat it dalaşı yaşandı. Gemiler birbirine yakın manevralar sırasında hafifçe çarpıştı
 • ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Suriye’deki endişelerini ciddiye alıyoruz. Türkiye gibi müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin PKK kaygılarını göz önüne bulunduracağız” dedi.
 • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) internet sitesinde yer alan açıklamada, basında Wikipedia yetkililerinin “makaleler değiştirilmesine rağmen erişim yasağının devam ettiği” yönünde beyanlarının bulunduğu hatırlatıldı. Yapılan kontrollerde Wikipedia’nın kamuoyunu yanlış yönlendirme ve algı oluşturma amaçlı bilgiler paylaştığının tespit edildiği belirtildi.
 • CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, partinin genel başkanlığına adaylığını açıklarken ‘partiyi fabrika ayarlarına döndüreceğini’ söyleyen eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal’a tepki gösterdi. CHP üyesi herkesin aday olabileceğini belirten Tezcan, “Ancak hiç kimse CHP’nin pozisyonunu kendi keyfine göre tartışmaya açma yetkisine sahip değildir” dedi.
 • YouTube, platform üzerinden para kazanmak isteyen video yükleyicilerin reklam geliri elde etmesine yönelik kurallarını sıkılaştırıyor. Bu iki kriterin, en az bin abone sayısı ve içeriğin son bir yılda asgari 4 bin saatten fazla izlenmesi olduğu belirtildi. YouTube yeni uygulamanın 9 ay önce belirlenen toplam 10 bin görüntülenmeden ‘daha yüksek bir standart’ olduğunu açıkladı.
 • Antalya’da bir anne, kızının fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşan 13-14 yaşlarındaki arkadaşını eve çağırıp yakınlarıyla hakaretler yağdırdı, tekme tokat dövdü, bu anları ise sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınladı. Görüntüleri ihbar kabul eden polis, anne, kızını ve akrabalarını gözaltına aldı.
 • CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,”Bizim için anne olmak ve annelik kutsaldır. Kimsenin annesine söz söylemeyeceğim gibi Sayın Erdoğan’ın annesine de söz ettirmem Gezi sürecinde Erdoğan ilgili paylaştığım mesaj nedeniyle kendisinden samimi olarak özür diliyorum” dedi.
 • Avrupa Konseyi (AK) ile ilişkileri son dönemde gergin seyreden Türkiye artık ‘büyük bağışçı’ listesinde değil. Ankara’nın talebi doğrultusunda yapılan değişikliğin ardından Türkçe’nin AK’nin çalışma dili olmaktan çıkarılması gündemde.
 • HDP’li eski milletvekili ve eski Mardin belediye başkanı Ahmet Türk, Türkiye’nin olası bir Afrin operasyonu için “Yüzyıllarca sürecek bir kin ve nefrete neden olur” dedi. Türk, böyle bir müdahalenin sonuçlarının ‘çok ağır olacağını’ savundu.
 • Beşiktaş belediye başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Murat Hazinedar, Beşiktaş Kültür Hizmet ve Sosyal Yardım Vakfı’nın (Beltaş) kendisinin ayrılışının ardından düştüğü ekonomik darboğazı gerekçe göstererek vermeyi durdurduğu bursları bizzat karşılayacağını duyurdu.
 • HDP’nin eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti. Demirtaş şu söz için yargılanıyordu: Toplamışsın etrafına 3 bin 500 kişiyi hile yapmak için il il dolaşıyorsun
 • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampı bulunduğuna ilişkin iddialarıyla ilgili bugün savcılıkta bilgi verdi
 • Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde askeri eğitim amacıyla kullanılan eğitim uçağı düştü, üç asker hayatını kaybetti.
 • İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne beş aylık süreçte yaşı 18’in altında 115 çocuğun hamile olarak gediği tespit edildi. 38 çocuk 15 yaşından küçük. Valilik soruşturma izni vermezken, durumu ortaya çıkaran memur sürgün edilip hakkında inceleme başlatıldı.