/

Bahçeli Türkçülük yüzünden mi Ford kullanıyor?

ford
Devlet Bahçeli bizzat araba kullanırken…

Devlet Bahçeli eski arabaları seviyormuş. Bunu bilmek için ya ona yakın siyasetle ilgilenen gazeteci olmak lazım ya da ona arasa satan biri… Kızılcahamam’da yaptıkları toplantıya giderken geçen sene aldığı Ford otomobilini kullanmış.

Yahu niyşe Amerikan dünya devi Ford arabasını kullanıyor filan derken biraz araştırınca karşımıza enteresan bilgiler çıktı: Ford’un 70’li yıllarda üretilen modellerinden en önemlisinin modeli TC diye anılıyormuş. Elbette Türkiye Cumhuriyeti değil ama ne olacak… Bayağı yakın. Üstüne üstlük bu TC model arabalarönceleri Arjantin’de üretilmiş. Sonradan 1984 yılında fabrika oradan sökülmüş oldouğu gibi Türkiye’ye taşınmış. Üretimin büyük bölümü burada yapılmış. Ama bildiğim kadarıyla Bahçeli’nin kullandığı bu model 1970’lerin ortalarından kalma…

Son olarak… Bahçeli 1970’lerin aynı dönemlerinin arabalarından çok alıyormuş ve bu 5. arabasıymış. Sanırım o yıllara duyulan bir özlem… Partinin o yıllarına duyulan özlem mi yoksa evinde o yıllarda sahip olamadıkları otomobillere duyulan özlem mi?.. İşin bu tarafını da psikologlara bırakalım.