/

Bir Sandra Kim vardı 80’lerde

Bir Sandra Kim vardı. Seksenlerin kralıydı. 72 doğumlu bu hanım kızımız, daha 14 yaşında, 1986 yılının eurovision yarışmasında Belçika adına birinci oldu. Çok şirin bir kızdı. Türkiye’ye de geldi. Onun adına fan club açan çocukla sarılarak ağlaşarak ayrıldı ülkemizden. Bir sürü de albüm yaptı. Belkiça’nın bayrağı gibi oldu bir aralar.
Kızımızın tek sorunu vardı, manyak gibi seksenlerin adamıydı. Bir insan nasıl manyak gibi seksenlerin adamı olur konusunu daha iyi anlayabilmeniz için size en acayip şarkılarından birini bulup getirdim. Şarkının adı Berlin, Türkçesi sizin de hemen tahmin edebileceğiniz gibi Berlin. Berlin duvarının dibinde bir kızımızın hikayesi. O zamanlar Berlin duvarı var, duvarın öteki yanında bir çocukla birbirlerine el sallıyorlar. Ama Almanya’dan fransızca şarkıyla sesleniyor hanım kızımız. Allah belanı versin kötü duvar şeklinde duvara vurup duruyor bir yandan… Arada bir çocukla buluşuyor motorla geziyorlar (Turistik komünizm diye tabir ettiğimiz durum söz konusu, nasıl motorla çıkıyorsa Doğu Alman kardeşimiz)
Saçlar başlar, kabarık deri mont ve beceriksizce yapılmış makyaj. Ama şarık enteresan bir şekilde (melodisinden bahsediyorum) dokunaklı. Dinleyin bence bir kere. O yaşlarda arkadaşlarla bunları dinlediğimizi, videolarını izleyemediğimizi ve hatta buna üzüldüğümüzü hatırlıyorum. Lan bizim çocukluğumuz çok zorlu geçmiş be!..