Placeholder Photo
/

İTÜ işletmecileri sosyal medyayı ödüllendirdi

Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri (4) kopya

İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından ilk olarak 2010 yılında düzenlenen ve Türkiye’de sosyal medyaya yön veren organizasyonlar arasında yer alan Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri’nde kazananlar belli oldu.

6. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nin kapanışında İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde ünlüler geçidi yaşandı. İnternet üzerinden 400 bin kişinin oyları sonucunda belirlenen sosyal medyanın en iyileri arasında müzik kategorisinde Fettah Can ve Hande Yener, oyuncu kategorisinde Ezgi Mola, blog kategorisinde Buse Terim, en popüler kullanıcı kategorisinde Nihat Doğan ödüle layık görüldü.

Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ana kategoride düzenlendi. 29 alt kategoride toplam 145 aday arasında en iyilerin halk oylaması ile belirlendiği yarışmanın açılış konuşmasını Turkcell Superonline Pazarlama Direktörü Nevra Duru gerçekleştirirken, sanat, spor, medya ve iş dünyasından ünlü isimler de törende hazır bulundu.

Nevra Duru, “Fiber optik yatırımlarıyla Türkiye’yi kaliteli ve ışık hızında internet hizmetiyle tanıştıran telekom operatörü olarak, sosyal medya gibi internetin günlük hayatımızı değiştiren en önemli ayaklarından birini her yönüyle sahipleniyoruz. Bir öğrenci kulübü etkinliği olmanın ötesine geçerek Türkiye’nin sosyal medyadaki yıldızlarını belirleyen bu ödüllere destek vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Kurumsal

Dizi: Güneşi Beklerken
Gazete: Hürriyet
Marka: Mavi
Mikro site: Karbonat
Mobil uygulama: Karnaval.com
Radyo kanalı: Best FM
Resmi kurum: Kadıköy Belediyesi
Sanat: BKM
Sivil toplum: LÖSEV
Sosyal medya kampanyası: Karbonat
Sosyal medya uygulaması: MANAJANS-JVT
Spor kulübü: Galatasaray
Spor sitesi: NTV Spor
TV kanalı: Star
TV programı: Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze
Viral reklam: Batesmotelpro
Haber sitesi: NTV (ntvmsnbc)

Bireysel

Blog: Buse Terim
En popüler kullanıcı: Nihat Doğan
Gazeteci: Ayşe Arman
Medya: Okan Bayülgen
Mizah: Erdil Yaşaroğlu
Müzik (erkek): Fettah Can
Müzik (kadın): Hande Yener
Oyuncu: Ezgi Mola
Sosyal video: Hakan Hepcan
Sporcu: Naz Aydemir
Sosyal medya ünlüsü: Taci Kalkavan (Orçun Ortaç
Yazar: Can Dündar