Placeholder Photo
/

Melih Gökçek 102 iş gününü Twitter’da geçirmiş

gokcekMelih Gökçek nevi şahsına münhasır bir karakter. Halk onu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tanısa da sosyal medyayı kullananlar onun sıkı bir Twittercı olduğunu bilir. Mesajlarını da bizzat kendinin yazdığı hepimizin malumu. Peki Melih Gökçek Twitter’da ne kadar mesai harcamış? Bunu sizler için hesapladım.

Melih Gökçek’in yaklaşık 49 bin adet Twitter mesajı var. Gökçek’in Twitter üzerinde okumak için hiç vakit harcamadığını, mesajları kıvrak zekasıyla oldukça hızlı yazdığını, kendine gönderilen özel mesajları görmezden geldiğini varsayalım. Mesaj başına yaklaşık 1 dakika harcadığını öngörmek ve Twitter mevcudiyetini bundan ibaret görmek minimum varsayımlarımız olsun.

49 bin mesajı atmak 49 bin dakika sürüyorsa bu 816 saat, 34 gün yapar. Ama yemeden içmeden uyumadan Twitter’da vakit geçirilmesini düşünmek haksızlık olur. Bu yüzden de bunu mesai olarak hesaplayalım. İş kanunlarına göre çalışanlar haftada 40 saat çalışıyorlar. 816 saati iş günü olarak hesapladığımızda başkanın 102 gününü Twitter karşısında geçirdiğini söyleyebiliriz.

Haftalık olarak hesapladığımızda karşımıza 20 hafta, yani 5 ay çıkıyor.

Bu hesaplamalara bakarak başkanı Ankara için geçirmekle yükümlü olduğu zamanı Twitter başında harcadığını söyleyenler de olabilir, Ankara’nın sorunları ve AKP’nin iletişimi için kendini bilgisayar başında paraladığını da…

Ben sadece hesap yapıyor, yorumları sizlere bırakıyorum.