Placeholder Photo
/

Toplumu birbirinin ispiyoncusu yaptılar

basbakanSosyal medyada herkes istediğini söyleyemez, herkes herkese laf edemez. Hele başbakana hiç. Eğer birisi bir şey söylerse cezasını bulur. Ama bu cezanın en kötü tarafı ne biliyor musunuz? Toplumu birbirine düşürüp herkesi bir diğerinin ispiyoncusu haline getirmesi…

İzmir Torbalı belediyesi çalışanına, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla 6 bin lira para cezası verildi. Belediye çalışanı Kamil Efe hakkında Facebook kullanıcıları tarafından yapılan şikayet üzerine 2010 yılında dava açıldı. Facebook hesabında Erdoğan’a hakaret içeren ifadeler kullandığı iddia edilen Efe, “Kamu görevlisine hakaret” gerekçesiyle 6 bin 80 lira para cezasına çarptırıldı. Efe’nin ceza almasını sağlayan şikayetçi de “Ben AKP’li değilim ama hiç kimse bu ülkenin başbakanına hakaret edemez. İster AKP’li, ister başka partili olsun” sözleriyle kendini savundu.

Birbirinin ağzının içine bakan insanlar… Birbirine güvenmediği için kimseye arkasını dönmeyen şizoid bir toplum. Bu ülke çok yakın zamanda gerçekten de yaşanmaz bir hal alacak.

Birini diğerinin peşine düşüren bu hukuk sistemi olmaz olsun.