Placeholder Photo
/

Twitter’ın esas kapanması gereken tarafları

tacikalkavanTwitter paralel yapıyla paralel gidiyor, istemediğimiz haberleri yayıyor diyordu ülkenin yönetim erki. Bunun için kapatmak istiyorlardı. Biz de Twitter’ın her tarafını değil sadece çirkinliklerini kapatın diyorduk. Dediğimin arkasındayım. Twitter’ın bazı taraflarını, bazı insanları kapatma taraftarıyım.

Biz Twitter ortamını elimizde kalan son kendini ifade ortamı olarak eserleyip beserlerken bir takım aklıevveller burada kendilerini fikirleriyle değil, halkın bir kısmını küçümseyip aşağılayarak kullanıyor, bizim bu alanda varlık sebebimizi sıfırlıyorlar.

Ne yapmış O.O. isimli bir şahıs? Birinin resmini bulmuş, resimde 1980’lerin modası saç ve bıyığa sahip bir abi. Bunun üstünden adamla dalga geçmeye başlamış, onun ismiyle kendine bir karakter yaratmış. Binlerce insan da “ehi ehi ne güzel dalga geçiyo leee” diyerek onu takip etmiş.

Aman ne güzel yaptınız dalga geçtiniz bak kocaman 300 bin kişi de oldunuz orada. Fenomen oldunuz. Hayata katkınız ne? Ben göremedim, benim yetersizliğimdendir belki de.

Bir adamı saç ve bıyık şekli yüzünden karikatürize etmek, aşağı görüp dalga geçmek… Yiyorsa başbakanınıza yapsanıza bunu? Yer mi? Haydi yapma başbakana, şirketlerden birine yap? Patronlardan birine yap? Kendini savunabilecek adamlara yap?

Ne kadar elit olmak lazım halkla dalga geçmek için? Ne kadar elit O.O. isimli arkadaş?